Aktualności

Contemplation of One's Man Martyrdom

Kompozycja Contemplation of One's Man Martyrdom Szymona Godziemba-Trytka na debiutanckiej płycie FeelHarmony Quintet!


Kwintet dęty FeelHarmony, który tworzą muzycy - soliści Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, to młody, działający od dwóch lat zespół wykonujący głównie muzykę klasyczną, współczesną oraz popularną. Na pierwszej płycie tego zespołu znalazł się utwór Szymona Godziemba-Trytka Contemplation of One's Man Martyrdom, który skomponowany na zamówienie FeelHarmony został prawykonany 4. kwietnia 2013 roku w Szczecinie. Niewątpliwie kompozycja niesie ze sobą wiele problemów wykonawczych związanych z nostalgicznym i medytacyjnym nastrojem, jednakże FeelHarmony Quintet wykonuje go z niezwykłą precyzją i wyczuciem harmonii. W wydaniu przeczytamy słowa Piotra Urbańskiego opisujące kompozycję w następujący sposób: "Zwracają tu uwagę organowe brzmienie początku, trudne i pięknie brzmiące legata, kontrasty rytmiczne, cieniowania dynamiczne i zwolnienia, zatrzymujące na chwilę czas i muzyczną narrację". Kompozytor komentuje: "Moim zadaniem było skoncentrowanie działań muzycznych na trwaniu przestrzeni czasowej, wydobyciu refleksyjnej aury towarzyszącej stanowi skupienia, zadumy. Szczególny wymiar owego trwania upatruję w pauzie, oddechu muzycznym, a więc miejscach, w których dźwięk staje się ulotnym wspomnieniem, przeszłością."

 

Ponadto na płycie znalazły się niezwykle interesujące interpretacje utworów przekroju epok - od XVII wiecznych Starych tańców węgierskich Ferenca Farkasa po dwudziestowieczne tańce Denesa Agay'a. 

 

Więcej informacji o płycie "FeelHarmony Quintet" znajduje się w zakładce wydania oraz na stronie internetowej Filharmonii Szczecińskiej.

 

 

 

 

 

Festiwal Muzyki w Willi Blumwego

Koncerty w studiu koncertowym im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PIK w Bydgoszczy

wybrana twórczość

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Szymona Godziemba-Trytka.

Katalog kompozycji
Posłuchaj

Muzyka chóralna

Utwory na chóry mieszane i jednorodne a cappella

Posłuchaj

Muzyka symfoniczna

Duże formy instrumentalne i wokalno-instrumentalne

Posłuchaj

Muzyka kameralna

Kompozycje solowe oraz na kameralne składy wykonawcze